mamacoffee podcast

Nezisk podcast | S Jindřichem Chmelařem – Cesta Česka

June 27, 2022

Cesta Česka 
Spolek má motto „poznej českou zemi a sám sebe“.

V tomto podcastu si povídáme se zakladatelem spolku RNDr. Jindřichem Chmelařem, Ph.D.

Cesta Česka je spolek, který vznikl ze skupiny přátel, kteří se rozhodli vydat se spolu na cestu a objevovat ji a třeba prošlapat i nějakou novou. Inspirací pro vznik spolku byla snaha o duchovní rozvoj inspirovaný Ladislavou Paterko. 
Základ svých aktivit vidí především v individuální práci na sobě a v návratu k vlastním kořenům, tradici a hodnotám, jako jsou láska k domovu, soudržnost, spolupráce, srdečnost nebo pracovitost. Významnou roli proto má poznávání sebe sama, které je klíčem k rozvoji celé společnosti, a bez něhož by naše cesta byla zbytečně trnitá. 
Hlavní aktivity spolku jsou jednodenní Pouť Českého Anděla na Říp, jejíž hlavním smyslem je téma o domově a o své zemi. Tato pouť byla prvním projektem sdružení a od svého vzniku v sobě propojuje duchovní i světskou tvář poutí, protože obojího je nám lidem třeba.

Delší poutí je cesta Blaník – Říp, která původně měla sedm etap a kterou Cesta Česka letos rozšířila o další čtyři etapy a propojila tuto pouť do pomyslného kruhu Blaník – Říp – Blaník. Cesta vede krajinou středních Čech a prochází místy, které pamatují ta nejranější období české historie i prehistorie. Kromě poznávání naší země mohou poutníci cestu využít i k poznávání sebe sama.

Mezi další aktivity spolku patří letní aktivity pro mládež „Rytíř a dáma“ kde se mladí účastníci a účastnice rozvíjí v duchu ideálů rytířů a dam. 

Více informací o aktivitách se dozvíte na webových stránkách www.cestaceska.cz a facebooku spolku: https://www.facebook.com/cestaceska/ 

Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo emailem info(zavináč)mamacoffee.cz

Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk. 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App